Meet the Interacters – Emilia Ilie

Q: Cine ești în câteva cuvinte și cu ce te ocupi la Interact?
Emilia: Bună! Numele meu este Emilia si sunt o persoană atentă la detalii, orientată spre rezultate, îmi place să colaborez cu ceilalți și sunt jucătoare în echipa Interact de peste 17 ani. Mă ocup să pun la punct și să mențin în funcțiune tot angrenajul administrativ și logistic, astfel încât fiecare coleg să se poată concentra pe ceea ce face cel mai bine – să schimbe vieți prin învățare. Sunt acea persoană pe care te poți baza oricând ai nevoie de ceva, de la un pix la o sală perfect pregătită. Îmi place să cred că sunt ‘regizoarea din culise’ care se asigură că toată lumea are tot ce-i trebuie pentru a străluci.

Q: Numește un lucru pe care l-ai învățat de la cei cu care lucrezi
Emilia: Sunt multe lucruri învățate de la colegii mei, dar pentru a numi doar unul singur, o să mă opresc la acesta: am învățat cât de cruciale sunt detaliile aparent mărunte. Când vezi impactul pe care îl are pregătirea materialelor impecabilă, un echipament care funcționează perfect, o editare de text lipsită de greșeli sau o simplă urare de SUCCES la momentul potrivit asupra focusului unui trainer sau coleg care are o prezentare sau un eveniment, realizezi că ‘micile’ aspecte logistice și nu numai, pot face o diferență uriașă. Astfel am învățat să fiu și mai atentă la fiecare detaliu.

Q: Un sfat rapid pe care l-ai da oricui vrea să învețe mai bine sau să se dezvolte profesional.
Emilia: Fii proactiv și creează-ți propria rețea de suport! Nu aștepta să ți se dea totul pe tavă. Pune întrebări, implică-te în activități și proiecte diverse chiar dacă depășesc aria fișei postului și caută persoane în jurul tău de la care poți învăța lucruri noi și care să te susțină chiar și informal. Dezvoltarea profesională e ca un maraton și e mult mai ușor când ai și alți ‘alergători’ alături.

Q: Ce faci când nu ești la job?
Emilia: În timpul liber, îmi place să mă relaxez ascultând muzică diversă, să dansez, să mă plimb prin natură, să mă joc cu pisicuța mea și să experimentez rețete în bucătărie. E felul meu de a ‘dezordona’ un pic lucrurile după ce la job sunt atât de structurată. 😊

Dragi prieteni, continuăm seria Meet the #interacters, prin care ne dorim să ne descoperiți și altfel decât la curs 🌱
Pe Emilia Ilie o cunoașteți cu siguranță dacă ați fost pe la noi. Este cea care vă întâmpină cu un zâmbet cald și multă energie. Tot Emilia este cea pe care ne bazăm atunci când avem nevoie de rigurozitate și multă disciplină!